OŚWIADCZENIE

‼️OŚWIADCZENIE‼️

Drodzy kibice i sympatycy.
Informujemy, że na Walnym Zgromadzeniu Członków TS 1909 Piast Cieszyn zostały podjęte następujące uchwały:

1. Uchwała na mocy porozumienia w sprawie przekazania sekcji piłki nożnej TS 1909 Piast Cieszyn na rzecz LKS Strażak Dębowiec
2. Uchwały w sprawie rozwiązania Stowarzyszenia „Towarzystwo Sportowe 1909 Piast Cieszyn”
3. Uchwała w sprawie powołania likwidatora „Towarzystwa Sportowego 1909 Piast Cieszyn”
4. Uchwały w sprawie przeznaczenia majątku pozostałego po likwidacji „Towarzystwa Sportowego 1909 Piast Cieszyn”

Do tak drastycznych kroków zmusiła nas ciężka obecnie sytuacja ekonomiczna, znikome wsparcie władz miasta, podniesienie kosztów wynajmu obiektów, brak możliwości organizowania obozów dla grup przyjezdnych w Cieszynie, które stanowiły jedno z głównych źródeł utrzymania drużyny. Również trudna sytuacja finansowa sponsorów, jak i ludzi dobrej woli wspierających nasz klub nie przedstawia perspektyw na najbliższy okres. Przez cztery lata funkcjonowania naszego Towarzystwa Sportowego, dzięki Waszemu wsparciu i pracy wolontariackiej wielu osób związanych z klubem, drużyna zdołała awansować o dwa szczeble rozgrywkowe i piłkarsko utrzymać się w lidze okręgowej w obecnym sezonie, zajmując po rundzie jesiennej 12 miejsce w tabeli.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom związanym z klubem, które całkowicie bezinteresownie wykontwały naprawdę ciężką, często niewidoczną z zewnątrz pracę. Począwszy od organizacji meczów, stwarzaniu jak najlepszych warunków dla zawodników, prowadzeniu rozgrywek, mediów społecznościowych, stron klubowych i wiele prac bez których funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe. Dzięki Wam, często wykonującym rzeczy niemożliwe klub rozwijał się i dbając o dobry wizerunek miasta. Szczególne podziękowania kierujemy także do wszystkich kibiców, za gorący doping i wspieranie drużyny.

Zarząd TS 1909 Piast Cieszyn